Merhaba, ben Hakan. 23 Ocak 1996’da İstanbul’da doğdum ve hala İstanbul’da yaşıyorum.

Programlama ile ortaokulun başlarında tanıştım. Oyun eklentileri kodlayarak çok keyifli bir sürecin başlangıcına adım attım. Daha sonra birkaç programlama dili daha öğrendim ve bildiklerim ile çeşitli uygulamalar geliştirmeye başladım.

Lisede örgün eğitimi bırakıp açık öğretimden eğitimime devam ettim. Açık öğretimde okuduğum esnada kendimi; web programlama, uygulama geliştirme, sanal sunucular ve diğer bilişim teknolojilerinin temelleri ile geliştirmeye çalıştım. Bu süreçte elimden geldiğince etrafımdaki kurslara katılım sağladım ve sonsuz bilgi kaynağı olan internette bulabildiğim en kıymetli kaynaklarla kendimi geliştirmeye çalıştım.

Anadolu Üniversitesi’nin Web Tasarımı ve Kodlama bölümünden mezun oldum. Şu anda yine Anadolu Üniversitesi’nde Sosyal Medya Yönetimi bölümünde okuyorum.

Bilişim Sektörünü ve Teknolojiyi Seviyorum!

Bilişim sektörünün her alanını çok seviyorum. Hatta genel olarak teknoloji ile yakın ilişkisi olan her iş beni heyecanlandırıyor! Çocukluğumdan beri bilgisayar ve internetle tanışmış olmamın bu yoğun ilgime etkisinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

Boş vakitlerimde teknolojiyi yakından takip ediyorum. Yerli ve yabancı teknoloji bloglarını, yazılım gruplarını, forumları takip ediyorum. En yeni teknolojileri araştırıp onlarla ilgili bilgi paylaşımlarında bulunmayı seviyorum.

Boş vakitlerimin bazılarında kendi fikirlerim ile uygulama projeleri hazırlayıp, onlarla ilgili yapabileceklerim konusunda derin araştırmalar yaparım. Arkadaşlarımla bu bazı fikirlerimi paylaşıp, onların da görüşlerini alıyorum. Çok yakında bazılarını hayata geçirmeye çalışacağım.

Diğer İlgi Alanlarım

Ufakken bana ileride ne olacağımı soran bir büyüğüme; “DJ olmak istiyorum!” demiştim ve arkadaşlarım benimle epey bir dalga geçmişti 🙂 . “Onu hobi olarak yaparsın.” demişlerdi… Eskisi kadar olmasa da hala merak ediyorum. Evet! DJ olmak istiyorum 🙂 . Hatta şöyle enteresan bir dijital müziğe imza atmışlığım var: Owl. Söz veriyorum daha iyisini yapacağım 🙂 .

Hobilerim

– Bisiklet sürmeyi çocukluktan beri çok severim. Altı kişilik bir bisiklet grubumuz var, haftasonları Çatalca’nın güzel köy yollarında bisiklet sürüyoruz.
– Bisiklet ile doğada geziyorum fakat doğa yürüyüşlerini de severim.
– Uzun pozlama ile yıldırım ve şimşek fotoğraflarını çekmeyi çok seviyorum. DSLR kameram yok fakat; bir süredir aksiyon kamerası ile uzun pozlama fotoğraflar çekiyorum. Ardından bu fotoğrafların en güzel olanlarını saklıyorum ya da sosyal medyada paylaşıyorum. Geri kalanlarıyla da timelapse videolar oluşturuyorum.

Yeteneklerim

Üzerinde çalıştığım ve bilgimin olduğu işleri kısaca şöyle listeleyebilirim:

  • Bildiğim bazı programlama dilleri ile web, masaüstü ve mobil uygulamalar geliştiriyorum (fazla bir paylaşımım yok ama Github’ıma göz atabilirsiniz).
  • Web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesi için arama motoru optimizasyonu(SEO) yapıyorum.
  • Sıfırdan web sitesi oluşturup, bütün iç ayarlamalarını yapıp; siteyi düzgün çalışabilmesi için optimize ediyorum.
  • İşletmenizin web sitesini sosyal medyada görünür kılıp, sosyal medyadaki firma itibarınızı arttırıp; çok daha iyi tanıtım yapabilmenizi sağlayabilirim..
  • Web siteniz için özgün ve SEO uyumlu, profesyonelce hazırlanmış makaleler hazırlayarak sitenizin değerine değer katabilirim. Referans olması açısından Tamindir.com’daki yazılarıma göz atabilirsiniz.
  • Bilgisayar donanımları konusunda tecrübeliyim. Bilgisayarınıza fısıldayıp derdine derman olabilirim 🙂 .
  • Güvenlik kameraları, IP kameralar ve onların DVR/NVR cihazları konusunda tecrübe sahibiyim, kurulumlarını yapabilirim ve sorunlarını çözebilirim.
  • Photoshop ile profesyonel fotoğraf düzenleme, logo oluşturma, banner, reklam vb. içerikler üretebiliyorum.

Şu Anda Neler Yapıyorum?

-Özel bir firmada mesleki bilgimle hiç alakası olmayan bir işte tam zamanlı olarak çalışıyorum.
-Sahip olduğum 7 alan adından 2 tanesini aktif olarak değerlendiriyorum. Son bir yıl içerisinde 8 domainimi/projemi devrettim.
-Java’ya olan ilgim yeniden canlandı ve bu dildeki yeteneklerimi geliştiriyorum.
-Mobil uygulama geliştirmeye yeniden başladım.

Bu Blogda Ne Var?

Bildiğiniz üzere burası beni kişisel blogum ve herhangi bir kalıba uyma zorunluluğum olmadan keyfimin istediğini paylaşabilirim. Ben genelde bildiğim tüyoları paylaşmayı seviyorum. “Benimle bu bilgi zamanında paylaşılsa acayip hoşuma giderdi” diye düşündüklerimi buradan paylaşmaya çalışıyorum, çalışacağım.

Evet, epeydir içerik giremiyorum. Bu sıralar işle güçle ve fırsat buldukça diğer sitelerimle uğraşıyorum. O yüzden bu bloga kırk yılda bir içerik girebiliyorum. Var olan içeriklerle idare edin, arada github’ıma göz atmayı unutmayın. Yakında yeni şeyler paylaşacağım. Bu arada sitemin diğer kısmına benim eski alan adımdan (şu adresten: https://hakans.science) ulaşabilirsiniz.

Sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim, umarım buradaki içeriklerin size faydası olmuştur.

İletişim için: hakanz774 [🐎] gmail.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/hakanozalan/

İnstagram’: https://www.instagram.com/hakanz774/

Github: https://github.com/hakanz